Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej
03.04.2020
 • Na Msze święte, które będą się odbywać według stałego porządku zapraszamy
  w dalszym ciągu TYLKO I WYŁĄCZNIE osoby, które zamówiły intencję w liczbie nieprzekraczającej 5 osób. Intencje mszalne na najbliższy Wielki Tydzień są dostępne na naszej stronie internetowej. Nie będzie Mszy świętej wieczornej w niedzielę. Intencja tej Mszy świętej będzie odprawiona o godz. 12.00.
 • Przypominamy, że spowiedź święta nie odbywa się w tradycyjnej formie. Księża nie będą spowiadali w konfesjonałach. W zupełnie wyjątkowych sytuacjach spowiedź będzie możliwa tylko po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu się z kapłanem. Zachęcamy wiernych do wzbudzenia sobie aktu żalu doskonałego, który jak naucza Kościół również skutkuje odpuszczeniem grzechów i możliwością przyjęcia komunii św. duchowej w domu. Telefon do ks. Krzysztofa 602 513 288, do ks. Bartłomieja 665 052 497.
 • Zgodnie z zaleceniem Stolicy Apostolskiej świętowanie Triduum Paschalnego w czwartek, piątek i sobotę będzie się odbywać BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Te dni przeżywać będziemy w domach, celebrować liturgię w kościele będą tylko osoby duchowne.
 • Liturgia Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek oraz Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00. Zachęcamy do skorzystania z transmisji na naszej stronie internetowej. Również na stronie do pobrania teksty Drogi Krzyżowej, którą zalecamy odprawić w gronie najbliższych w domu.
 • Nie będzie Ciemnicy, ani tradycyjnej kaplicy Grobu Pańskiego. W związku z tym nie będzie możliwości osobistej adoracji w kościele. Zapraszamy do udziału w transmisji adoracji na naszej stronie w czwartek i w piątek od 20.00 do 21.00.
 • W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele. Pobłogosławimy je sami w domach, specjalnym obrzędem zamieszczonym na naszej stronie internetowej, w niedzielę przed śniadaniem wielkanocnym. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w kościele o godz. 20.00. Zachęcamy do skorzystania z transmisji.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie procesji rezurekcyjnej, a tym samym nie będzie mszy św. o 6.00. Intencje tej mszy będą odprawione o 7.30. Pozostałe Msze święte o 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej.
 • W poniedziałek wielkanocny Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej. W niedzielę i poniedziałek będziemy transmitować Mszę świętą o 10.30.
 • Prosimy te informacje przekazać sąsiadom i najbliższym, szczególnie tym, którzy nie maja w domach dostępu do Internetu.